اتصال به پرینتر Share شده ویندوز در macOS

یکی از مشکلات من در شرکت، اتصال به پرینتر Share شده ویندوز در macOS بود. اتصال به همچین پرینتری در ویندوز راحت هست اما در macOS کمی پیچیدگی دارد.
برای اتصال به پرینتر Share شده ویندوز در macOS به بخش Printers & Scanners در System Preferences وارد شوید. دکمه + را برای اضافه کردن پرینتر فشار دهید. در صفحه Add برروی فضای بالای صفحه، مانند تصاویر زیر، منو را باز کنید و گزینه Customize Toolbar را انتخاب و دکمه Advanced را به Toolbar اضافه کنید.

اتصال به پرینتر Share شده ویندوز در macOS

Show customize toolbar menu in add printer in macos

اتصال به پرینتر Share شده ویندوز در macOS

Add advanced to add printer toolbar in macos

در قسمت Advanced، گزینه Type را بر روی Windows printer via spoolss تنظیم کنید. بخش URL را به صورت زیر پر کنید:

دقت کنید که اگر در اسم پرینتر شما فاصله وجود دارد به جای فاصله از ۲۰% استفاده کنید و حتما در نوشتن نام پرینتر حروف بزرگ و کوچک را رعایت کنید چون در صورت رعایت نکردن پرینتر به درستی نصب نمی شود. پیشنهاد من این است که نام پرینتر را از ویندوز کپی و در مک از آن استفاده کنید.
بخش Name و Location را پر کنید. در قسمت User گزینه Select software را انتخاب و درایور پرینتر را انتخاب کنید. توجه کنید اگر درایور پرینتر را پیدا نکردید، یک بار پرینتر را با استفاده از USB به لپ تاپ خود وصل کنید تا درایور نصب شود و دوباره مراحل بالا را تحت شبکه انجام دهید.
پس از اتمام کار دکمه Add را زده و نام پرینتر را در لیست پرینترهای خود مشاهده می کنید. یک داکیومنت و یا PDF را باز کنید و با زدن دکمه های command+P استفاده از پرینتر خود را تست کنید.
توصبه می شود پس از نصب پرینتر به App Store بروید و اگر برای درایور پرینتر آپدیتی بود حتما آپدیت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *